تعمیر خط تلفن در خانه

تلفن ثابت همواره یک راه ارتباطی مورد اعتماد بوده؛ اما هنوز هم ممکن است در سیستم ارتباطی قدیمی شما مشکلی پیش بیاید. در بیشتر موارد، تعمیر خط تلفن آسان است و از عهده اکثر ما بر می‌آید. درک اصول اولیه سیستم سیم کشی و تعمیر خط تلفن به شما کمک می کند تا مشکل را پیدا کرده و تعمیر را انجام دهید.

همچنین مهم است که بدانید کدام بخش از سیستم مسئولیت شما و کدام قسمت متعلق به شرکت تلفن است. پس از یافتن مشکل می‌توانید با یک برقکار سیار تماس گرفته و از او درخواست تعمیر تلفن را داشته باشید.

مبانی پایه سیستم تلفن

سیم کشی‌های خط تلفن معمولاً در یک جعبه پلاستیکی خاکستری که روی دیوار بیرونی نصب شده است به خانه متصل می شوند. در داخل جعبه، اتصالات را می توان به دو قسمت مربوط به مخابرات و مشتری تقسیم کرد. اگر چه می‌توانید به سمت مشتری جعبه دسترسی داشته باشید، اما طرف مخابرات دارای پیچ خاصی است که به سختی جدا می‌شود. بهتر است این طرف را به حال خود رها کنیم.

پیشنهاد مطالعه: فازینو می‌تواند شما را در تعمیرات خط تلفن، تعمیرات آيفون تصویری و تعمیرات دوربین مداربسته همراهی کند.

عیب یابی و تعمیر خط تلفن

عیب یابی و تعمیر خط تلفن

ابتدا باید بدانید مشکل از کجاست. از سمت مشتری جعبه اتصال تلفن بیرونی شروع کنید. سعی کنید تلفن خود را به یکی از خط های تلفن در جعبه اتصال وصل کنید. اگر سرویسی وجود دارد که به نظر عادی می رسد، مشکل از جایی در داخل خانه است. اگر سر و صدا در خط، هوای راکد یا زمزمه دارید، مشکل از مخابرات است که آن را برطرف کند.

در آن مرحله، فقط با مخابرات تماس بگیرید تا آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت به خواندن این مقاله ادامه دهید.

تعمیر خط تلفن در خانه

سیم کشی تلفن ممکن است به یک جعبه اتصال منتهی شود که به عنوان یک صفحه کنترل برای سیم‌های متعددی که در سراسر خانه وجود دارند، عمل می کند. هر خط می تواند به یک یا چند تلفن متصل شود. اگر مشکلی برای یکی از گوشی‌ها وجود دارد و بقیه گوشی‌ها مشکلی ندارند، کانکتور و خط این گوشی را به جعبه اتصال بررسی کنید.

سیستم های تلفن قدیمی ممکن است یک خط واحد داشته باشند که به هر پریز خانه متصل می شود. اگر این خط در هر نقطه آسیب ببیند، همه تلفن ها می توانند تحت تأثیر قرار گیرند. با هر یک از پیکربندی‌ها، هر یک از خطوط را می‌توان در مسیر رسیدن به هر تلفن تقسیم کرد، بنابراین می‌توانید شکاف‌ها یا جعبه‌های اتصال کوچک را بین خط و جعبه اتصال اصلی یا جعبه مرزی پیدا کنید.

تعمیر خط تلفن توسط برقکاران فازینو

تعمیر سیم کشی یا خط تلفن را به چه فردی بسپاریم؟

اگر نیاز به تعمیر خط تلفن یا سیم کشی دارید، درباره اینکه چه کسی مسئول است و گزینه‌های شما برای انجام تعمیرات، از جمله طرح نصب و تعمیر خط تلفن در تهران بیشتر بدانید.

اگر سیگنال به خانه شما نمی رسد، مشکل در خارج از خانه شما است. با این حال، اگر روی حداقل یکی از خط‌های خود صدای شماره‌گیری دارید، حتی اگر ضعیف، نامشخص یا متناوب باشد، مشکل به احتمال زیاد در داخل خانه شما است و سیم‌کشی داخلی شما باید توسط یک برقکار ساختمان تعمیر شوند.

تعمیر خط تلفن در صورت نبود سیگنال تنها به دست یک متخصص خبره انجام می‌شود. در برخی موارد شما می‌توانید از مخابرات درخواست اعزام تعمیرکار دهید؛ اما در بسیاری مواقع پاسخ شما را نمی‌دهند یا نیرویی برای اعزام ندارند! همینطور ممکن است خارج تایم اداری تماس بگیرید و اصلا پاسخی دریافت نکنید!

پیشنهاد مطالعه: برای اعزام برقکار و تعمیرکار تنها کافیست به صفحه شماره تلفن برقکار مراجعه کنید و درخواست بدهید.

تعمیر خط تلفن توسط برقکاران فازینو

بهترین کار سپردن تعمیر خط تلفن به یک برقکار شبانه روزی می‌باشد. سامانه فازینو با امکان اعزام برقکار شبانه روزی غرب تهران، شرق و شمال تهران، این شرایط را برای شما فراهم کرده که در 24 ساعت بتوانید یک تعمیرکار در محل خود داشته باشید. تیم حرفه ای فازینو تا آخرین لحظه تعمیر خط تلفن نهایی همراه شماست.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0912 75 25 7730919 44 70 774