رفع اتصالی برق ساختمان

امروزه اتصالی برق یکی از رایج‌ترین مشکلات سیستم برق هر مجتمعی است. بسیاری از ساختمان‌های تجاری و مسکونی بنا به همین مشکل اتصالی برق، دچار آتش سوزی شده‌اند. اینگونه حوادث دلایل متعددی دارند. به همین جهت، همیشه باید مشکل اتصالی برق ساختمان را به یک برقکار حرفه ای ساختمان سپرد تا به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن و همچنین بدون خسارت و آسیب‌های احتمالی، برطرف شود.

توجه داشته باشید، حتی یک جرقه کوچک نیز ممکن است حوادث و آسیب‌های جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد. پس همیشه برای حل مشکلات برقی منزل خود، با یک برقکار شبانه روزی تماس بگیرید.

ما در ادامه این مقاله از فازینو قصد داریم به مراحل رفع اتصالی برق بپردازیم، اما تنها تا جایی که اطلاعات شما را بالا ببریم، این بدان معناست که، خودتان در صورتی که هیچ دانش و سررشته‌ای از کار با برق ندارید، هرگز به رفع اتصالی برق منزل خود اقدام نکرده و برای حل این مشل، با همکاران ما در تیم فازینو تماس بگیرید.

نحوه پیدا کردن اتصالی برق

  • بررسی خرابی فیوز: فیوز برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، در تابلو برق نصب شده است. در صورتی که برق ساختمان دچار اتصالی شود، فیوز به خودیه خود قطع می‌شود. علت این امر، بی کیفیت بودن یا آسیب دیدگی فیوز است. همچنین ممکن است فیوز نصب شده، آمپر کمی داشته و نتواند میزان برق موجود را تحمل کند. در صورت خرابی فیوز، هیچ راهی جز تعویض آن وجود ندارد. در صورتی هم که فیوز سال بود، امکان دارد مشکل از منابع اتصالی دیگر باشد.
  • رفع اتصالی پریز برق: در صورتی که مشکل اتصالی برق گریبا گیر شما شد، باید مواردی را مورد بررسی قرار دهید. ابتدا تمام لوازم برقی را از برق جدا کنید. سپس فیوز را روشن کرده و احتمال خرابی را در وسایل برقی خود مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که فیوز سالم بوده و به اصطلاح نپریده باشد، مشکل از وسیله برقی شما است. اما اگر با روشن کردن فیوز، دوباره خاموش شود، قطعا جای دیگر مشکل دارد.

نحوه پیدا کردن اتصالی برق

  • علت جرقه زدن کنتور برق: موارد متعددی موجب اتصالی برق و جرقه زدن کنتور آن می‌شوند. شل شدن اتصالات سر سیم‌های داخل ترمینال کنتور از اولین موارد جرقه زدن کنتور است. از دیگر موارد آن می‌توان به مواقعی اشاره کرد که کنتور پوشش مناسبی نداشته و آب به داخل آن نفوذ کرده و خرابی به بار آورده باشد. دلیل دیگر، دو فاز شدن کنتور است که بنا به اختلاف ولتاژ بین فاز و نول اتفاق می‌افتد. همچنین اگر یک فشار، بالاتر از توان کنتور به آن وارد شود، جرقه شکل می‌گیرد.
  • رفع اتصالی سیم کشی ساختمان: در مواقعی، سیم‌های قدیمی و فرسوده موجب اتصالی برق می‌شوند. البته ممکن است مشکل از سیستم وسایل برقی نیز باشد.
  • چک کردن روشنایی ساختمان: در بیشتر مواقع، علت اتصالی برق کلیدهای روشنایی هستند. برای رفع اتصالی باید تمام لامپ ‌ها و منبع روشنایی را خاموش کنید. سپس با روشن کردن فیور می‌توانید خرابی‌های احتمالی کلیدهای روشنایی را بیابید. اگر فیوز نپرد، یعنی سیستم روشنایی ساختمان سالم است. در نتیجه، باید تک تک کلیدها را بررسی کنید تا کلید خراب پیدا شده و در نهایت تعویض شود.

سخن نهایی

امیدواریم این مطالب از فازینو مورد پسند شما قرار گرفته باشد. باز هم تاکید می‌کنیم که برای رفع اتصالی برق ساختمان خود با شماره تلفن برقکار فازینو 09194470774 تماس گرفته تا همکاران ما به کمک شما بشتابند. همچنین برای اطلاع از آخرین وضعیت هزینه‌های برقکاری و سیم کشی، می‌توانید به صفحه تعرفه برقکاری مراجعه کنید.

سوالات شما عزیزان

هزینه رفع اتصالی برق به چه عواملی بستگی دارد؟

نوع و حجم آسی وارد شده به سیستم برقی، اجرت برقکار، استفاده برقکار از تجهیزات مدرن تر و با کیفیت تر

رفع اتصالی تابلو برق چگونه است؟

فیوزهای داخلی ساختمان را قطع کنید و فیوز کنتور اصلی برق ساختمان را روشن کنید. اگر مشکل در سیم ورودی تابلو برق ساختمان باشد حتما فیوز می پرد و برق ساختمان قطع می شود. در این صورت رفع اتصالی برق ساختمان ساده است؛ زیرا منبع اصلی اتصال را یافته اید. اگر لازم است تک تک فیوزها را به نوبت بررسی کنید شاید علت اتصالی برق در مدار یکی از فیوزها باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0912 75 25 7730919 44 70 774